Usuwanie graffiti Warszawa, różne metody
Usuwanie graffiti potocznie zwane czyszczenie graffiti polega na rozpuszczeniu zabrudzeń (graffiti) specjalnymi środkami chemicznymi (dobranymi do rodzaju podłoża), a następnie oczyszczeniu zabrudzeń gorącą wodą pod ciśnieniem (myjka ciśnieniowa na gorącą wodę — temperatura wody powyżej 80°C). Technologia ma na celu usuwanie zabrudzeń bez uszkadzania powierzchni, na której wcześniej znajdowało się graffiti. Dlatego właściciele szpecących ścian mają wiele możliwości, jeśli chodzi o usuwanie graffiti. Warto się zastanowić i wybrać odpowiednią, a po skutecznym usunięciu niechcianego obrazu najlepiej użyć jednej z dostępnych na rynku farb antygraffiti, a problem przestanie być problemem.
Do usuwania graffiti zastosuj szczotkę drucianą
Ceglane lub kamienne ściany szoruje się szczotką, metalową siatką lub papierem ściernym, a wrażliwe powierzchnie lub powierzchnie już pomalowane wystarczy lekko przetrzeć szmatką. Użyj ostrego narzędzia, aby usunąć jak najwięcej farby. W tym celu możesz użyć rozcieńczalnika na bazie acetonu lub chemikaliów, aby usunąć pozostałości graffiti. Należy pamiętać, że rozcieńczalniki na bazie acetonu mogą uszkodzić plastikowe powierzchnie. Wiec stosuj go rozważnie.
Wypróbuj ciepłą wodą i mydłem
Woda używana do czyszczenia graffiti w Warszawie musi być ciepła. Usuwanie graffiti Warszawa wodą jest to dobre rozwiązanie w przypadku metali, które pod wpływem gorącej wody pęcznieją, co sprzyja zerwaniu połączenia z farbą. Czyszczenie gorącą parą to sprawdzony i najskuteczniejszy sposób usuwania graffiti ze ścian zewnętrznych w mieście Warszawa. Strumień pary nagrzanej do ekstremalnie wysokich temperatur dociera do wszystkich porów w ścianach, rozpuszczając farbę, ślady flamastra i inne, nawet trwałe zabrudzenia. Zlecenie usuwanie graffiti wyspecjalizowanej firmie w Warszawie to dobry sposób na pozbycie się niechcianego malunku. Taka firma posiada mobilne myjnie parowe, które wyposażone są w odpowiedni sprzęt do usuwania napisów na wszelkiego rodzaju podłożach – od ścian z cegły i pustaków, po powierzchnie stiukowe czy kamienne o różnej fakturze.
Graffiti na ścianie usunąć czy zamalować, a może zostawić?
To zależy od tego, jaki rodzaj graffiti znajduje się na ścianie. Jeśli jest to graffiti stworzone z artystycznego zamiaru, należy je zostawić i przechowywać jako dzieło sztuki. Jeśli jednak jest to graffiti tworzone w celu dewastacji, należy je usunąć lub zamalować. Graffiti na ścianie może być także źródłem dla lokalnej społeczności, które wyraża swoje przekonania i poglądy, więc może warto zastanowić się nad tym, aby je zostawić, ale pod warunkiem, że nie są one szkodliwe dla lokalnego społeczeństwa.