Jakie korzyści niesie ze sobą organizacja eventów online?

Jakie korzyści niesie ze sobą organizacja eventów online?

Dlaczego warto organizować eventy online?

Korzyści organizacji eventów online

Organizacja eventów online to doskonały sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Ta forma eventu daje dostęp i możliwości zupełnie inne niż tradycyjne eventy offline. Organizacja eventów online niesie ze sobą mnóstwo korzyści potencjalnym organizatorom:

 • dostęp do globalnego grona odbiorców
 • możliwość dystrybucji konferencji online przy pomocy wielu platform
 • oszczędności ze względu na brak potrzeby wynajęcia przestrzeni, wyżywienia uczestników etc.
 • dostępność platform eventowych, dzięki którym organizacja eventów online jest łatwa i szybka
 • integracji z platformami do tworzenia formularzy, raportów uczestnika i pytań
 • możliwość dostarczania uczestnikom dodatkowych materiałów elektronicznych
 • korzystanie z narzędzi analizy danych, aby sprawdzić skuteczność marketingu eventu

Organizacja eventów online to przede wszystkim doskonały sposób na dotarcie do globalnego grona odbiorców przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Uczestnicy mogą łączyć się z imprezą z dowolnego miejsca. Realizacja eventu online możliwa jest przy użyciu wielu dostępnych na rynku platform, które umożliwiają tworzenie i udostępnianie formularzy oraz raportowanie wyników uczestników. Dodatkowo, dzięki narzędziom takim jak analiza danych możliwe jest mierzenie efektywności reklamy eventu.

Organizacja eventów online – dlaczego warto?

Organizacja eventów online może okazać się szczególnie przydatna, gdyż szybko doprowadzi do zaproszenia zainteresowanych szerokiego grona Twoich klientów, słuchaczy i odbiorców. Dzięki przeniesieniu szkoleń, prezentacji, konferencji, wydarzeń sportowych itp na platformy internetowe, do uczestnictwa w ich organizacji nie trzeba wychodzić z domu. Przede wszystkim możemy zaoszczędzić wysokie koszty związane z planowaniem i organizacją wydarzenia. Oprócz tego wszyscy widzowie jednocześnie mogą wziąć udział w wydarzeniu i być w pełni uczestniczącymi w oparciu o czaty oraz komunikaty. Dodatkowo dzięki oprogramowaniu do live streams, webinariom, transmisjom internetowym, osoby z całego świata mogą wziąć udział w wydarzeniu, dzięki mechanizmom komentarzy, głosowania online, bezpośrednich odpowiedzi itp.

Korzyści płynące z organizacji eventów online

 • Zaoszczędzisz czas i pieniądze
 • Możesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców
 • Łatwiejszy dostęp dla uczestników w wydarzeniu online
 • Wysoka efektywność w związku z prezentacjami
 • Stała komunikacja z uczestnikami eventu
 • Rozbudowane narzędzia do komunikacji online
Narzędzie Bezpłatny dostęp Dostęp płatny
Komunikator głosowy Tak Tak
Narzędzia do transmisji strumieniowej Tak Tak
Webinaria Tak Tak
Głosowanie online Tak Tak
Czaty online Tak Tak

Organizacja eventu online ważne jest również to, że możesz skorzystać z bezpłatnych narzędzi, które są zgodne ze wszystkimi zasadami również płatnych platform. W ten sposób będziesz bezproblemowo dotrzeć do swoich klientów, a jednocześnie zaoszczędzisz na organizacji imprezy, szkolenia lub seminarium.

Organizacja eventów online – 5 powodów, dla których Twoja firma powinna to zrobić

Organizacja eventów online daje Twojej firmie wiele korzyści. Nie tylko masz szansę na skuteczną promocję Twoich produktów i usług, ale także zyskasz dostęp do szerszego grona odbiorców, zaoszczędzisz pieniądze na podróż i pobyt w delegacji, a także zdobędziesz nowe kontakty biznesowe. Oto pięć powodów, dla których warto zorganizować eventy online:

Oszczędności

Organizacja eventu online pozwala Ci zoptymalizować koszty związane z międzynarodową podróżą i wyborem miejsca w hotelu. Dzięki temu Twoja firma może zaoszczędzić znaczne ilości pieniędzy.

Reach

Organizacja eventu online umożliwia dotarcie do szerokiego grona odbiorców z różnych części świata. Możesz dotrzeć do swoich obecnych klientów i pozyskać nowych nabywców ze wszystkich części świata. Co więcej, możesz również skorzystać z narzędzi marketingowych, aby zwiększyć liczbę widzów.

Możliwości Interakcji

Organizacja eventów online oznacza również, że możesz wymieniać się informacjami miedzy widzami i prelegentami w czasie rzeczywistym. Audytorium ma mocno osadzoną wirtualną interakcję, co daje Twoim słuchaczom możliwość pytania o dodatkowe informacje, co zwiększa ich zaangażowanie i zadowolenie.

Analiza

Organizacja eventu online daje Ci dostęp do niezwykle przydatnych statystyk, które umożliwiają Ci monitorowanie wielu aspektów twojego wydarzenia. Audytorium dostarcza Ci szczegółowych informacji dotyczących liczby widzów, czasu trwania, obszarów geograficznych i innych danych.

Budowa Marki

Organizacja eventu online oznacza, że Twoja marka zdobędzie na nim rozgłos. Niezależnie od wielkości twojego wydarzenia, możesz poprawić swoją widoczność w sieci, wzmocnić swój wizerunek i poprawić swój profesjonalizm, dzięki czemu będziesz postrzegany jako wiarygodny dostawca usług i produktów.

Event Online Korzyści
Oszczędności Zyskaj dostęp do szerszego grona odbiorców, zaoszczędź koszty podróży i pobytu w miejscu docelowym, pozyskaj nowe kontakty biznesowe.
Reach Dotrzyj do obecnych oraz nowych klientów z całego świata, wykorzystaj rozmaite narzędzia marketingowe, aby zwiększyć liczbę widzów.
Interakcja Umożliw wymianę informacji w czasie rzeczywistym z widzami i prelegentami, pozwól uczestnikom zadawać pytania.
Analiza Otrzymaj szczegółowe statystyki dotyczące liczby widzów, czasu trwania, obszarów geograficznych i innych danych.
Budowa marki Popraw swoją widoczność w internecie, wzmocnij swój wizerunek, popraw swój profesjonalizm i zaprezentuj się jako wiarygodny dostawca.

Odkryj korzyści, jakie niesie ze sobą organizacja eventów online – zajrzyj do naszego artykułu: https://animatria.pl/event/animacje-dla-dzieci-online/.